Чому не можна сушити мобільний телефон у мікрохвильовій печі?

iphone4microwave

Час від часу в ремонт поступають телефони, в які потрапила волога і їх спробували сушити за допомогою мікрохвильовки.
Робити це категорично заборонено. Мікрохвильова піч є джерелом потужного електромагнітного випромінювання надвисокої частоти, а в телефоні є електричні кола, що працюють в тому самому діапазоні. Під час опромінення цих кіл мікрохвильовою вони починають резонувати і наслідки для телефону катастрофічні – обвуглені плати, оплавлені антени і фільтри, спалені доріжки. Зазвичай такий апарат ремонту не підлягає. Тому, якщо Ви мали необережність і замочили свого телефона, то краще зробити наступне:

• виключіть його і обов’язково відключіть акумулятор. Не ставте акумулятор, поки наслідки вологи не будуть усунуті;
• поставте телефон на теплу батарею центрального опалення, інше тепле місце. Увага! Проконтролюйте, місце, яке ви використовуєте для сушки не було занадто гарячим!
• навіть, якщо Ви телефон просушили і він ніби працює, в телефоні все одно залишилась волога, яка спричиняє корозію плати і елементів. Наслідки цього процесу є непоправними і через деякий час телефон може вийти з ладу.

Тому не зволікайте, а якомога швидше здайте телефон в сервісний центр, де кваліфіковані спеціалісти розберуть і відчистять його за допомогою ультразвуку і спеціальних хімічних речовин.